Publicado el

No ens rendirem

Malgrat la derrota, l’Inter d’Escaldes segueix demostrant un bon futbol durant el 2018. El nostre equip mai va baixar els braços davant un rival molt crescut durant aquest any.

El 1-3 contra la UE Sant Julià va repetir una lliçó: és possible competir contra rivals més durs i amb més palmarés. Quan el nostre equip va tenir la pilota, es va juntar amb jugades de bon nivell que van donar més d’algún mal de cap a la defensa rival.

Però també l’equip lauredià va demostrar molta velocitat a l’atac i va fer dany, sobretot als primers minuts de cada part. Renato Ribeiro va escurçar diferències al minut 71.

VEGEU FOTOS DEL PARTIT CONTRA LA UE SANT JULIÀ

És la primera caiguda de l’Inter durant la tercera volta de la Lliga 2017-18 i és el primer partit del mateix periode que va encaixar gols. Malgrat això, el nostre equip continua al quart lloc de la classificació amb 25 punts però compartit amb l’FC Lusitans i la UE Santa Coloma.

Quart gol de Renato durant la Lliga 2017-18 en 17 partits jugats.