Publicado el

Sabem competir

L’Inter d’Escaldes va estar molt a prop de donar una nova sorpresa a la Lliga 2017-18. Malgrat la caiguda davant el nou capdavanter, el nostre equip va fer un partit molt digne i va merèixer més.

La derrota per 1-0 contra la UE Engordany confirma que la nostra plantilla pot plantar-li cara a qualsevol oponent. Un inici amb dubtes va costar car (el gol va ser als 16 minuts) però després l’Inter es va aixecar, sobretot a la segona meitat, amb un joc associat i donant més d’un mal de cap a l’atac.

VEGEU MÉS FOTOS DEL PARTIT CONTRA LA UE ENGORDANY

El nostre equip marxa sisè, a només dos punts del quart classificat: UE Santa Coloma, empatat a punts amb l’FC Lusitans, el nostre proper rival. Una victòria serà clau per seguir somiant amb el play-off pel títol.

Minut de silenci abans del partit