Publicado el

Contra un mur

La categoria Cadet de la nostra Escola va lluitar fins al final en un partit decisiu per assolir el capdavant de la classificació en solitari.

L’Inter va perdre per 1-0 contra l’FC Santa Coloma, ara l’únic capdavanter de la Primera Divisió de la categoria. El rival va marcar molt aviat (9′) i el nostre equip va reaccionar a l’atac, sobretot quan l’oponent va perdre un jugador per targeta vermella al minut 28.

A la segona part l’Inter va pressionar de valent la porteria rival però l’FC Santa Coloma va mantenir el resultat amb gairebé tots els seus jugadors a la zona defensiva. El nostre equip va protestar un penal en contra quan faltaven deu minuts per al final.

VEGEU MÉS FOTOS DEL PARTIT DEL NOSTRE EQUIP CADET

A falta de tres jornades per finalitzar la Primera Divisió Cadet, l’Inter compta amb 28 punts, tres menys que l’FC Santa Coloma.

ALTRES PARTITS DE DISSABTE 14:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 7-2 FS La Massana A
Benjamí A 2-8 FC Encamp A
Benjamí B 5-3 FC Santa Coloma A
Aleví A 1-5 FC Encamp A
Aleví B 1-11 UE Santa Coloma B
Infantil 2-0 FC Ordino
Juvenil 1-4 UE Santa Coloma B

 

Intens partit del nostre Cadet al Camp d’Esports d’Ordino