Publicado el

Remuntada!

L’Inter d’Escaldes va patir per tornar a les victòries a la Lliga Nacional 2017-18. El nostre equip va guanyar un partit que estava perdent durant bona part del temps reglamentari. La victòria serveix per assolir l’objectiu inicial.

El marcador final va ser 3-2 però el nostre equip no va tenir una feina fàcil a Prada de Moles: malgrat el domini de la pilota en favor de l’Inter, el rival va aprofitar les oportunitats a l’atac i es va posar 2-0 per davant al minut 59.

Però el nostre equip mai es va rendir-se: el més positiu de la jornada va ser la calma per aixecar-se i la capacitat de reacció, a més del redebut de Papu (va marcar dos gols) i Rayco que sortia d’una lesió que va patir al mateix camp al febrer. Virgili va marcar el gol del triomf al minut 94 amb una vaselina.

VEGEU MÉS FOTOS DEL TRIOMF DAVANT L’FC ENCAMP

El nostre equip torna a guanyar després de cinc derrotes a la Lliga i ara compta amb 28 punts. L’FC Encamp es queda amb 10 punts a falta de quatre jornades, això fa que l’Inter d’Escaldes matemàticament assoleixi la permanència a la Primera Divisió.

Eugenio Peralta «Papu» va entrar al minut 63 i un minut després va marcar. Al minut 85 va xutar un penal que també va arribar al fons de la xarxa.