Publicado el

Remuntant i golejant

El primer equip de l’Inter d’Escaldes continua amb la seva preparació de cara a la Lliga Nacional 2018-19 que comença la setmana vinent. El nostre equip va jugar un altre amistós que també va acabar amb un molt bon gust de boca.

L’Inter va imposar-se per cinc gols a dos davant l’FC Encamp en un partit jugat dimecres a Prada de Moles. El nostre equip va dominar bona part del partit amb solidesa a la marcació i dinàmica a la zona ofensiva, a més d’un joc amb molta intensitat.

Maicon va obrir el marcador a la primera part, però, el rival va marcar dos gols, un quan acavaba la primera part i l’altre quan començava la segona meitat. No obstant això, l’Inter va tenir capacitat de reacció al mantenir el ritme. Xavi Andorrà de penal, Òscar Reyes i un doblet de Genís Soldevila van ajudar a tancar un altre triomf voluminós, després de la golejada contra la Penya Encarnada.

VEGEU FOTOS DEL PARTIT AMISTÓS CONTRA L’FC ENCAMP

El nostre primer equip continua amb la seva planificació de la pretemporada abans del proper diumenge 16, quan sigui l’estrena de l’Inter a la Lliga Nacional contra l’FC Ordino.

Xavi Andorra va marcar de penal l’empat a 2 momentani