Publicado el

Rendiment ideal

Tres partits amistosos, tres victòries. Un rendiment molt satisfactori deixa la pretemporada del primer equip que, en hores d’ara, compta els dies per al debut a la Lliga Nacional 2018-19.

L’últim amistós de l’Inter va acabar amb un triomf voluminós per 5-0 davant la UE Extremenya, amb un doblet de Genís Soldevila i gols de Rodrigo Vergara, Gallo i Xavi Andorrà, de penal. El nostre equip un altre cop va aconseguir el domini del joc durant tot el partit i va mostrar ordre defensiu i solidesa a l’atac.

VEGEU MÉS IMATGES DEL PARTIT AMISTÓS CONTRA LA UE EXTREMENYA

En tots els partits de la pretemporada, el nostre equip va marcar 14 gols i va rebre’n 2, a més de tancar la pretemporada sense lesionats greus. Un molt bon gust de boca abans de començar el repte de la Lliga Nacional, diumenge a les 12 hores contra l’FC Ordino.

Mateo Rodríguez s’ha acoplat perfectament a la plantilla