Publicado el

Tenim punt de partida

L’Escola de l’Inter d’Escaldes es frega les mans perquè s’ha fixat la data d’inici de les competicions del futbol base del Principat d’Andorra. Els nostres equips es preparen fa un temps per respondre a un nou repte.

El 6 d’octubre és la data marcada al calendari per començar les diferents Lligues de futbol base del futbol andorrà. Aquest dissabte serà l’inici de les competicions de futbol sobre gespa, que es juguen a la tardor i la primavera.

La gran novetat serà el debut de l’Inter a la competició de 3×3 femenina a la categoria iniciació. Les nostres nenes també podran integrar els equips masculins fins a les categories de 12 anys.

El calendari de les competicions de Lliga de cada categoria serà oficialitzat al web de la Federaciò Andorrana de Futbol els propers dies.

La totalitat de la nostra Escola ha començat la tercera setmana d’entrenaments per fer front a les Lligues nacionals. La categoria Juvenil, per exemple, s’entrena per defensar el títol de la darrera temporada.

El nostre equip Aleví es prepara per la propera temporada, igualment que la resta d’equips del nostre futbol base