Publicado el

No som presa fàcil

El nostre primer equip segueix amb la seva filosofia de competir davant qualsevol rival. Durant el tercer partit de la Lliga 2018-19, l’Inter va lluitar en tot moment i va vendre cara la derrota.

El nostre equip va caure per la mínima contra la UE Sant Julià amb un gol al minut 88. Part de la nostra afició va recordar el desenllaç de l’última semifinal de la Copa Constitució, quan el mateix oponent va guanyar-nos amb un gol a l’últim minut de la pròrroga.

VEGEU IMATGES DEL PARTIT CONTRA LA UE SANT JULIÀ

No va ser casualitat el record perquè, a l’igual que aquest partit de l’abril passat, l’Inter va treballar amb inteligència l’atac del rival i va controlar defensivament durant bona part dels 90 minuts.

És la primera derrota de l’Inter en tota la temporada, després de set partits entre oficials i amistosos. El nostre equip avui ocupa el segon lloc de la classificació amb sis punts, un per sota la UE Sant Julià, el nou capdavanter.

Rematada de l’Óscar Reyes que el nostre equip va demanar penal