Publicado el

Remuntada per començar

L’equip Juvenil de l’Inter d’Escaldes va posar en marxa la temporada 2018-19 del futbol base del Principat d’Andorra. El nostre equip va començar la defensa de l’últim títol de la categoria amb una remuntada molt emocionant.

L’Inter va guanyar contra el Ranger’s FC per 3-2 al seu primer partit de la Lliga de Primera Divisió. Malgrat un inici sense arribades clares i encaixar dos gols, el nostre equip va millorar a la represa i va aconseguir el gol de la victòria al minut 90.

VEGEU IMATGES DEL PARTIT DEL NOSTRE JUVENIL CONTRA EL RANGER’S FC

La resta de la jornada va tenir resultats destacats com el triomf voluminós de la categoria Infantil, l’empat de l’equip Cadet i la derrota ajustada de l’Aleví B en un partit molt entretingut amb moltes emocions a les porteries.

VEGEU IMATGES DELS PARTITS DELS NOSTRES EQUIPS ALEVINS

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 1-9 FC Encamp A
Benjamí A 1-8 UE Santa Coloma A
Benjamí B (descansa)
Aleví A 1-12 FC Encamp A
Aleví B 5-7 FS La Massana B
Infantil 9-0 UE Engordany
Cadet 1-1 FS La Massana
Juvenil 3-2 Ranger’s FC
Femení (ajornat) FF Andorra

 

L’Aleví B va donar espectacle, tot i perdre, a la seva estrena