Publicado el

De blanc a ‘Moreno’

Sergio Moreno anota el segon gol del partit

El primer equip de l’Inter d’Escaldes continua fent créixer la il·lusió aquesta temporada amb un nou triomf que li permet mantenir el capdavant de la classificació. El nostre partit va tenir una convidada habitual al paisatge andorrà: la neu.

La primera nevada de la temporada de tardor-hivern al Principat va coincidir amb el partit del nostre equip contra l’FC Encamp, únic equip del país que juga en un camp diferent al Centre d’Entrenament de la FAF, la Zona Esportiva Prada de Moles, que va estar coberta de neu.

VEGEU IMATGES DEL PARTIT DE L’INTER CONTRA L’FC ENCAMP

Tot i ser una nevada suau que va tenyir la gespa, l’Inter va aconseguir consolidar-se sobre el camp amb el pas dels minuts. A la segona part el nostre equip va ser molt superior i va inquietar la porteria local. Sergio Moreno va marcar els dos gols de l’Inter al minut 63 i al minut 89, de penal. El nostre capità és el pitxitxi de l’equip amb tres gols.

La victòria contra l’FC Encamp és el segon partit d’aquest curs que el nostre equip acaba amb la porteria a zero i és el primer cop que l’Inter aconsegueix tancar el partit sense cap tipus de targetes.

L’Inter segueix com a líder de la lliga de Primera Divisió d’Andorra amb 13 punts i tancarà la primera volta al capdavant d’aconseguir una victòria davant la UE Engordany diumenge vinent.

Xavi Gallart va intentar davant la porteria rival