Publicado el

Contundència a casa

L’Escola de l’Inter d’Escaldes ha començat la seva temporada de futbol sala! L’estrena d’aquest curs va ser amb l’Aleví B que va imposar-se durant l’estrena en un partit jugat a la nostra parròquia.

La victòria del nostre equip sobre la UE Sant Julià per 4-0 reflecteix el bon treball fet al Pavelló del Prat Gran de la nostra parròquia, amb el domini de la pilota i bones combinacions que van acabar en gols un cop que passava el temps.

L’altre equip que va jugar durant la jornada d’obertura del curs de futbol sala va ser el Benjamí B, contra l’FC Santa Coloma A, al Pavelló Àgora Internacional de L’Aldosa de La Massana. Les ganes dels nostres nens són molt destacables, malgrat la derrota, en un partit molt lluitat i competitiu.

VEGEU IMATGES DE LA PRIMERA JORNADA DE LA NOSTRA ESCOLA AL FUTBOL SALA

També és molt destacable la jornada de les categories de futbol-11 que van tancar amb un ple de victòries el curs de futbol sobre gespa aquest any. Totes les categories del nostre futbol base juguen les competicions de futbol indoor a partir del 12 de gener.

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Benjamí B 3-5 FC Santa Coloma A
Aleví B 4-0 UE Sant Julià
Infantil 6-2 FC Encamp
Cadet 1-0 FS La Massana
Juvenil 5-1 FC Encamp

 

Nil Fernández va marcar el primer gol del Benjamí B