Publicado el

Any de confirmació

L’Escola de l’Inter Club d’Escaldes acaba el 2018 amb bones sensacions. Títols de diferents categories la temporada passada i un bon rendiment durant aquest curs fan que el futur sigui molt auspiciós.

El títol oficial de Primera divisió del Juvenil i dos títols de futbol sala a la categoria Cadet, juntament amb trofeus en tornejos amistosos, queden a la història del nostre rendiment esportiu durant el 2018, un any que també ha vist créixer les nostres categories.

«Només hem acabat el primer trimestre, però, crec que és una temporada importantíssima tant el primer equip com amb la creació de l’Inter B i la creació de l’equip femení. El 2018 ha estat un any de confirmació per al creixement del nostre club», valorava l’assesor tècnic de la nostra Escola, Richard Imbernón.

El nostre futbol base torna a jugar a partir del 12 de gener del 2019, quan es posen en marxa totes les categories de les competicions oficials de futbol sala.

El nostre equip Juvenil va ser el campió de la Primera Divisió 2017-18