Publicado el

Inassolibles

L’Inter Club d’Escaldes afegeix dos títols al seu palmarès gràcies als equips Cadet i Infantil B que han segellat el capdavant de les seves respectives lligues hivernals de futbol sala. Un pas més endavant de la nostra Escola.

L’equip Cadet s’ha beneficiat del seu bon rendiment davant la porteria rival durant la lliga Divisió 1B de la seva categoria, ja que l’empat contra l’FS La Massana no va impedir que el nostre club aixequés el trofeu de campió. Així mateix, el nostre Cadet reté el títol de la categoria tot i que la temporada passada va presentar dos equips i tots dos van ser campions.

Per la seva banda, l’equip Infantil B ha garantit el capdavant de la Divisió Filials de la categoria gràcies a la victòria sobre l’FS La Massana B. L’Inter ha completat cinc triomfs en cinc partits al llarg d’aquesta lliga.

Enhorabona als equips campions i ara a posar totes les energies ja que s’acosta les lligues primaverals de futbol sobre gespa. Tots junts, SEREM MÉS!

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 3-3 UE Santa Coloma B
Benjamí A (diumenge) FC Encamp A
Benjamí B (diumenge) FC Pessebre A
Aleví A 4-7 FC Encamp A
Aleví B 1-6 FC Santa Coloma B
Infantil A 4-5 FS La Massana A
Infantil B 4-0 FS La Massana B
Cadet 2-2 FS La Massana A
Juvenil A 7-2 Ranger’s FC
Juvenil B 4-1 UE Engordany

 

El nostre equip Cadet amb la copa de campió (foto: Eli Capdevila)