Publicado el

Good Luke

Sembla al vocable anglès good luck, és a dir, bona sort. I la bona sort s’ha de buscar, diuen. Doncs l’equip filial de l’Inter d’Escaldes continua treballant el millor possible, tant és així que el nostre equip està superant els seus propis registres.

La victòria de l’Inter B sobre l’FC Encamp per 4-0 permet que el nostre projecte de consolidació per a valors joves tingui cada dia més força. Amb aquesta victòria, el nostre equip acumula 18 punts, essent l’equip filial amb el millor puntatge de la Lliga de Segona Divisió.

El triomf a l’últim partit, corresponent a la jornada 13 ajornada per la neu, ha estat molt afavorit gràcies al joc sòlid i contundent dels dirigits per Iván Monti. Bona part dels aplaudiments els ha rebut Luke Pullen, qui ha marcat els quatre gols del nostre equip. El nostre davanter –Rooney, segons els seus amics més propers- és el pitxitxi de l’Inter B amb nou gols.

L’Inter B, que aconsegueix la seva quarta victòria consecutiva, ara espera enfrontar-se al capdavanter de la Segona Divisió, el CE Carroi, diumenge vinent al Camp d’Esports d’Ordino.

Marc Cabanes ha jugat el seu segon partit aquesta temporada amb l’Inter B després de patir una greu lesió