Publicado el

En bones mans

Aprofitant el Dia Internacional de la Dona, l’Inter Club d’Escaldes fa oficial un anunci que ens fa créixer com a club: el nostre equip Femení tindrà una entrenadora molt destacada dins de l’àmbit futbolístic del Principat.

María Cardoso, portera de la selecció andorrana absoluta i a més jugadora de l’ENFAF Femení que participa a la Primera Divisió del futbol català, ha arribat a un acord per dirigir l’equip femení de la nostra Escola.

Cardoso ha tingut experiències recents com a entrenadora al futbol base en diferents equips andorrans i ara s’afegeix l’Inter gràcies al nostre projecte esportiu que vol desenvolupar el futbol femení.

La nostra nova entrenadora tindrà el seu primer contacte amb la plantilla de jugadores dissabte, a l’estrena del nostre equip femení a la Divisió 1B de la Lliga Primavera, contra l’FC Encamp B.

Benvinguda, María! Amb tu, SEREM MÉS!

Maria Cardoso és una de les porteres de la selecció andorrana