Publicado el

Clarejant la jornada

Moment del gol d’Adrià Déu al partit del Benjamí A

En una jornada marcada pel bon temps, els equips de l’Escola de l’Inter Club d’Escaldes han tancat un dia amb valoracions molt positives. Un bon exemple han estat els partits matiners de la categoria Benjamí que han fet un joc espectacular.

La jornada de dissabte ha començat amb el partit del Benjamí A que s’ha imposat a la UE Engordany en un partit amb qualitat: els nostres jugadors han trobat la clau per obrir el joc del rival, sobretot des del tercer quart del partit, fent jugades dignes d’aplaudiment per demostrar-hi l’aprenentatge dels entrenaments setmanals.

Tot seguit del partit del nostre Benjamí A, el Benjamí B també ha guanyat el seu partit amb claretat sobre la SAE Sant Julià A, i paralel·lament, el Juvenil aconseguia una victòria sòlida sobre el Ranger’s FC. Es destaca també un nou triomf de l’equip Femení, que compta amb dues victòries en dos partits.

VEGEU IMATGES DE LA JORNADA DE PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 4-1 Atlètic d’Escaldes
Benjamí A 11-2 UE Engordany
Benjamí B 7-3 SAE Sant Julià A
Benjamí C (descansa)
Aleví A 1-7 UE Santa Coloma B
Aleví B 5-9 FC Ordino
Infantil 3-1 UE Engordany
Cadet 2-4 CE Sanlòria
Juvenil 4-0 Ranger’s FC
Femení 8-0 FC Ordino

 

L’esforç de Paul Torres al partit de l’Aleví B