Publicado el

Un gol molt ‘Riki’

Les experiències al futbol base de l’Inter Club d’Escaldes sovint són inoblidables. A banda de l’aprenentatge i la companyonia, hi ha jugades que es tornen increïbles. El porter de la nostra Escola, Ricardo Silveiro, podrà recordar-ne una.

No és gens freqüent que un porter faci un gol, encara més si ho fa des de la seva pròpia porteria. Doncs Ricardo podrà dir als seus amics que ha estat l’autor d’un golàs, quan ha refusat la pilota amb tanta força que ha arribat dintre de la porteria rival. El gol de ‘Riki’ ha contribuït a la victòria del nostre Aleví A sobre l’FC Encamp B.

Jugades també sorprendents ha realitzat el Benjamí B que continua amb rendiment perfecte a la Divisió 1C, igualment que el nostre equip Femení que segueix imbatut a la competició de Primavera. Per la seva banda, el nostre Juvenil ha aconseguit una altre triomf voluminós.

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 2-1 UE Santa Coloma B
Benjamí A 5-3 SAE Sant Julià B
Benjamí B 9-3 UE Santa Coloma C
Benjamí C 1-6 FS La Massana B
Aleví A 5-3 FC Encamp B
Aleví B 2-5 UE Engordany A
Infantil 1-4 CE Sanlòria
Cadet 0-4 UE Santa Coloma
Juvenil 8-0 CE Sanlòria
Femení 3-1 FF Andorra B

 

Pablo Soro, un dels jugadors destacats del Benjamí B