Publicado el

Res decidit fins al final


El primer equip de l’Inter d’Escaldes està essent protagonista a una de les versions més competitives de la Lliga andorrana que es puguin recordar. Tant és així que el seu últim partit ha estat ple de complicacions.

L’empat a un gol davant l’FC Encamp sembla amb gust de poc per la diferència a la classificació amb el rival, cuer de la temporada, però que ha demostrat el seu creixement davant el nostre equip al seu camp, Prada de Moles.

El joc de l’Inter ha estat lluny de les seves millors versions, però, ha mantingut l’ordre defensiu en bona part del partit. A la represa el nostre equip ha estat més a prop de la porteria rival i ha aconseguit el primer gol al minut 84 gràcies al xut de Rodrigo Vergara després de la centrada d’Albert Reyes. Malauradament l’oponent ha empatat el partit al minut següent.

El proper partit de l’Inter -que avui és al tercer lloc, acumulant 39 punts- serà diumenge vinent contra la UE Engordany, el quart classificat, en un partit cabdal per arribar al play-off pel títol amb una bona diferència de punts.

Tercer gol de Rodrigo Vergara aquest curs. L’entrada del colombià ha estat un revulsiu a la segona part.