Publicado el

Bon assaig

El primer equip de l’Inter Club d’Escaldes continua la seva preparació per tancar de la millor manera possible la fase regular de la Lliga Nacional. L’Inter ha guanyat un amistós fora del territori andorrà.

Dijous, el nostre equip ha aconseguit una victòria davant l’FC La Seu d’Urgell per 3-2, en un joc en tres parts de 20 minuts al Centre Esportiu d’Alàs. Genís Soldevila, Carlos Gomes i Arturo Riestra van marcar els gols de l’Inter.

El partit ha servit per consolidar conceptes tàctics amb el ritme d’un amistós d’entrenament, tant és així que tots els jugadors disponibles han tingut l’oportunitat de jugar-hi.

El nostre equip es prepara per finalitzar el més amunt possible la fase regular de la Lliga Nacional, quan diumenge l’Inter s’enfronti a la UE Engordany.

Carlos Gomes ha marcat el 2-1 momentani