Publicado el

Gols de neu

En una jornada molt irregular a causa de la neu i la pluja, l’Escola de l’Inter d’Escaldes ha estat capaç de superar les adversitats i ha aconseguit grans resultats. Un bon exemple d’això ha estat el nostre Prebenjamí.

La categoria de nens més petits del nostre futbol base ha viscut una jornada plena d’alegria amb la seva victòria davant l’Atlètic d’Escaldes, amb un molt bon nivell de futbol i mantenint-hi un permanent joc ofensiu. El camp del Prat del Roure de la nostra parròquia ha resistit la pluja per tornar-se l’escenari perfecte per a una jornada molt feliç per al nostre Prebenjamí.

Aleshores, la inusual nevada d’abril ha provocat algunes alteracions al nostre calendari: tanmateix alguns equips han jugat en un camp diferent al que indicava la programació, altres categories no han pogut evitar l’ajornament dels seus partits.

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 5-1 Atlètic d’Escaldes
Benjamí A 4-1 UE Engordany
Benjamí B 2-6 SAE Sant Julià A
Benjamí C (suspès) FC Encamp B
Aleví A (suspès) UE Santa Coloma B
Aleví B (suspès) FC Ordino
Infantil 6-2 FC Santa Coloma
Cadet 4-2 CE Comapedrosa
Juvenil (suspès) FC Santa Coloma
Femení (suspès) FC Ordino
La felicitat del nostre Prebenjamí que se situa a dos punts del capdavanter de la Divisió 1B