Publicado el

Amb ritme internacional

L’Aleví A a la premiació final (foto: Anabel Caetano)

Prop de quaranta nens de l’Escola de l’Inter d’Escaldes ha gaudit d’una altra experiència més enllà de les fronteres del Principat d’Andorra. Un altre cop, el nostre club ha particitat al tradicional Torneig de Setmana Santa organitzat pel club barceloní Almeda.

L’Inter ha disputat aquesta competició, que enguany ha estat anomenada ‘Torneig de Setmana Santa Ángel Alonso’, amb els equips A i B de les categories Benjamí i Aleví, fins i tot amb algunes jugadores del nostre Femení amb les seves respectives categories.

L’equip amb la millor classificació final ha estat el nostre Benjamí A que ha tancat la seva participació al setè lloc, comptant amb un destacat triomf contra el RCD Espanyol al seu primer partit, i segellant l’últim partit contra l’Esplais CF amb victòria en la tanda de penals.

Mes enllà del resultat final, la nostra Escola ha destacat un any més per la seva presència al torneig organitzat pel club Almeda, gran amic de casa nostra i que freqüentment es troba amb equips del nostre futbol base.

L’Inter ha estat el club andorrà més destacat de la competició (foto: Anabel Caetano)

PARTITS DEL BENJAMÍ A (DISSABTE 20 D’ABRIL):

RIVAL RESULTAT FASE
RCD Espanyol 1-0 Primera fase
CD Almeda A 3-0 Primera fase
Athletic Viladecans 0-0 Primera fase
River Monzón 0-1 Fase final
UE Figueres 0-4 Fase final
Esplais CF 0-0 Fase final

Classificació final: 7è lloc

PARTITS DEL BENJAMÍ B (DISSABTE 20 D’ABRIL):

RIVAL RESULTAT FASE
Esplais CF 0-5 Primera fase
UE Cornellà 0-9 Primera fase
Atlètic Prat Delta 0-3 Primera fase
La Florida CF 0-6 Fase final
Atlètic Prat Delta 2-2 Fase final
CD Almeda 0-2 Fase final

Classificació final: 16è lloc

PARTITS DE L’ALEVÍ A (DIUMENGE 21 D’ABRIL):

RIVAL RESULTAT FASE
FE Grama 1-2 Primera fase
CD Almeda C 1-2 Primera fase
CF Gavà Mar 1-3 Primera fase
Athletic Viladecans 1-4 Fase final
CD Almeda B 1-3 Fase final
UE Sant Julià 8-0 Fase final

Classificació final: 15è lloc

PARTITS DE L’ALEVÍ B (DIUMENGE 21 D’ABRIL):

RIVAL RESULTAT FASE
River Monzón 0-7 Primera fase
CEE Collblanc Terrassa 0-6 Primera fase
Sel. IBN Rush 0-2 Primera fase
CD Almeda 1-0 Fase final
Sel. IBN Rush 0-6 Fase final
Athletic Viladecans 0-10 Fase final

Classificació final: 12è lloc

*Resultats finals segons el compte oficial de Twitter del CD Almeda