Publicado el

A prop de la gesta

Mal regust. Llàstima. Frases al vent que es deien un cop acabat el segon partit que juga l’Inter d’Escaldes al play-off pel títol de la Lliga Nacional. Evidentment que el nostre equip ha estat molt a prop de la victòria, però, la valoració continua sent molt positiva.

L’empat a un gol contra l’FC Santa Coloma torna a reflectir que el nostre equip pot competir davant rivals històricament superiors, sobretot en fases decisives com un play-off pel títol. L’Inter ha consolidat el seu estil de joc amb ordre i bona circulació de la pilota.

Genís Soldevila ha marcat al minut 51 i iguala al davanter Nico Medina, ex-jugador de l’FC Lusitans, a la taula de golejadors de la Lliga 2018-19 amb 10 gols. Malauradament l’equip rival ha aconseguit l’empat definitiu quan faltaven dos minuts per al final del temps reglamentari.

L’Inter es queda a la tercera posició de la classificació amb 44 punts. L’empat contra l’FC Santa Coloma és el novè partit consecutiu del nostre equip sense derrotes. La propera jornada es juga dimecres 1 de maig, davant la UE Engordany.

Desè gol de Genís Soldevila, en hores d’ara, també al capdavant de la taula de golejadors.