Publicado el

Fent història

Partit fonamental per al primer equip de l’Inter Club d’Escaldes que li permet almenys igualar la seva millor classificació a la Primera Divisió d’Andorra. Per si no n’hagués prou, el nostre equip s’ha imposat davant la seva ‘bèstia negra’ durant aquesta temporada.

L’Inter ha guanyat per 1-0 contra la UE Engordany. Enrere han quedat tres partits de la fase regular que el nostre equip no havia pogut superar el mateix rival. La victòria sobre l’altre equip de la nostra parròquia s’ha assolit sense perdre la calma, amb molta solidesa defensiva i portant la iniciativa en bona part del temps amb un joc molt ordenat des del mig del camp.

El nostre equip suma 47 punts i acumula deu partits sense derrotes. Amb el resultat de l’altre partit de la tercera jornada del play-off, és a dir, l’empat a un gol entre l’FC Santa Coloma i la UE Sant Julià, l’Inter se situa al segon lloc de la classificació juntament amb l’equip lauredià i un per sota els colomencs. En el pitjor dels casos, el nostre equip acabaria a la tercera posició, igualant el millor registre històric del nostre club a la Primera Divisió (temporades 1999-2000 i 2000-01).

Moment del xut d’Ivan Vigo cap al fons de la porteria rival. «Vigol» sempre fa gols que acaben sent els de la victòria, tot i només marcar-ne dos a la temporada.

SOM FAMÍLIA!

Abans del partit contra la UE Engordany, tota la plantilla del primer equip s’ha plegat per fer costat a dos jugadors que estan vivint moments molt especials: el migcampista Baixinho, que ha estat pare per primera vegada, i el defensa Óscar Reyes, que es casarà properament amb la seva núvia Patricia. Tots dos han rebut un obsequi de part de tots els membres de la plantilla. Fent família, SEREM MÉS!

Óscar Reyes i Baixinho han rebut els seus obsequis