Publicado el

No ens donen per morts

En una de les lligues més disputades de la història de la Primera Divisió d’Andorra, l’Inter Club d’Escaldes cau per primer cop al play-off pel títol. No obstant això, es mantenen les opcions per assolir fites mai abans aconseguides pel nostre club si continua el bon nivell de joc.

L’estreta derrota davant la UE Sant Julià per 3-2 és el resultat d’un partit d’alta intensitat del nostre equip, que ha comès errors inicials que li han costat molt car, com un 0-2 en contra als primers 13 minuts. No obstant això l’Inter ha sabut reaccionar-hi, sobretot a la represa, amb la responsabilitat d’agafar la iniciativa del joc. El 1-3 del rival gràcies a un xut a l’escaire semblava lapidari però el nostre club mai ha abaixat els braços, aconseguint escurçar les diferències a prop del final.

La derrota fa que l’Inter talli una ratxa de deu partits sense perdre. El nostre equip es queda al tercer lloc de la classificació amb 47 punts, quatre per sota el capdavanter, l’FC Santa Coloma, i proper rival a la penúltima jornada del play-off. Un partit cabdal per continuar amb el nostre somni.

Santi Triguero ha marcat el seu quart gol amb la samarreta de l’Inter