Publicado el

Bon retorn

Gairebé un mes havia passat des de l’últim partit oficial del nostre equip Juvenil, que ha tingut un retorn amb contundència a la competició. Per la seva banda, el nostre Femení ha rebut el seu premi de campiones de lliga.

El Juvenil ha guanyat per 7-0 contra l’FC Encamp, en un partit que el nostre equip ha dominat en tot moment. Era el primer partit de l’Inter des del 13 d’abril passat, a la jornada 14 de la Primera Divisió de la categoria, ja que a l’entremig va haver una jornada avançada contra la UE Engordany, les vacances de Setmana Santa i, per si no n’hagués prou, el partit anul·lat que hauria de jugar-se contra el retirat CE Comapedrosa.

La victòria consolida l’Inter al segon lloc de la classificació amb 36 punts, tot i que sense opcions per al títol de la categoria. Amb els set gols de l’últim partit, el nostre equip és el segon més golejador de la competició amb 82 dianes.

EL FEMENÍ, AMB LA COPA

El nostre equip Femení ha rebut el seu premi després d’assolir el títol de la Divisió 1B de la Lliga Primavera Benjamí-Aleví. Quan ha acabat el seu partit contra l’FC Encamp B, vàlid per l’última jornada de la competició, les nostres noies han aixecat la copa de campiones. Minuts abans el rival, en una actitud plena d’esportivitat, havia fet un passadís a la nostra plantilla.

En altres partits de la jornada del nostre futbol base, l’Infantil, malgrat el seu triomf voluminós, s’ha quedat sense la possibilitat d’assolir el capdavant de la Primera Divisió de la categoria. Per la seva banda, el Cadet ha tancat la seva participació a la Copa Federació al quart lloc.

Al primer any de la seva fundació, el nostre equip Femení assoleix un títol.

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí 3-2 SAE Sant Julià A
Benjamí A 3-3 UE Santa Coloma B
Benjamí B (Dl, 18:30) FC Ordino
Benjamí C 0-7 FS La Massana B
Aleví A 4-4 FC Santa Coloma B
Aleví B 3-3 FC Encamp D
Infantil 11-0 FC Encamp
Cadet 1-6 CE Sanlòria
Juvenil 7-0 FC Encamp
Femení 4-5 FC Encamp B