Publicado el

Seny, pit i collons

Èpic. Potser la millor paraula per començar aquesta crònica. L’Inter Club d’Escaldes havia de guanyar el seu penúltim partit de Lliga per mantenir les opcions intactes d’assolir directament el somni de classificar-se a competicions europees. La manera d’aconseguir la victòria ha estat una història no apta per a cardíacs.

Sembla molt simple dir que l’Inter ha guanyat per 2-1 a l’FC Santa Coloma. La valoració del triomf és més gran quan es lluita contra el capdavanter del play-off pel títol i campió en les darreres cinc versions de la Primera Divisió, a més de jugar tota la segona part del partit amb un jugador menys a causa de l’expulsió de Canario per doble targeta groga.

Per si no n’hagués prou, la victòria s’ha aconseguit de manera agònica: encara que el nostre equip hagi obert el marcador amb un gol de Mateo Rodríguez al minut 42, quedar-se amb deu jugadors a la represa ha esdevingut en més treball defensiu. L’ordre tàctic ha estat cabdal, com es fa sovint, però l’empat del rival al minut 81 suposava començar des de zero. Tres minuts després, Carlos Gomes -l’única substitució de l’Inter al partit- ha marcat un golàs que manté viu el nostre somni.

El xut de Carlos Gomes des de la banda esquerra ha estat el millor segell del triomf

A falta d’un partit per al final de la Lliga 2018-19, l’Inter suma 50 punts, un per sota l’FC Santa Coloma i tres per sota la UE Sant Julià. Tots dos rivals s’enfrenten la jornada vinent i, per la seva banda, l’Inter tanca la competició davant la UE Engordany. Està previst que els partits es juguen al mateix horari.

UNA AFICIÓ, UNA FAMÍLIA

El primer equip de l’Inter d’Escaldes ha tingut un suport molt especial: bona part de la grada del Centre d’Entrenament de la FAF ha estat plena de persones implicades amb el nostre club, sobretot jugadors del nostre futbol base que es converteixen en aficionats amb crits i aplaudiments.

Fa uns dies, l’Inter va fer una crida a la seva afició amb la campanya ‘La nostra il·lusió és més gran’ juntament amb diversos missatges dins de la nostra Escola. El creixement de l’Inter s’aconsegueix en família! Tots junts, SEREM MÉS!

El reconeixement de la plantilla amb la nostra afició