Publicado el

Dolç comiat

El capità Christian Coelho durant el partit a Prada de Moles d’Encamp (foto: Anabel Caetano)

L’equip filial de l’Inter d’Escaldes ha tancat la seva primera temporada a la Segona Divisió amb bones sensacions. La victòria a l’últim partit és la cirereta del pastís a un rendiment força satisfactori.

L’Inter B ha guanyat per 1-0 a l’FC Encamp B, en l’última jornada de la Copa Federació. El nostre equip ha mantingut la seva línia de joc de la temporada amb intensitat i buscant-hi la porteria rival. Un gol de falta directa de Biel Gilabert a la represa ha segellat el triomf.

D’aquesta manera, l’Inter B tanca la Copa Federació en segon lloc de la classificació amb 13 punts. Això s’afegeix a la cinquena posició obtinguda a la fase regular de la lliga de Segona Divisió, acabant-hi com a l’equip filial amb la millor puntuació.

Sensacions molt bones deixa el nostre equip filial, creat a l’inici de la temporada per promoure nous valors al nostre club i fomentar l’esperit de competir. Amb l’Inter B, SEREM MÉS!