Publicado el

Que rodi la pilota… i la bici

L’Inter d’Escaldes promet ser protagonista al torneig ‘Andorra per Cambodja’, organitzat a benefici dels nens del país del sud-est asiàtic. La nostra Escola s’hi presenta a la competició amb quatre equips.

Els equips A i B de les categories Benjamí i Aleví del nostre futbol base estan apuntats al torneig amistós que es durà a terme el 15 i 16 de juny al camp del Prat del Roure de la nostra parròquia. Els diners recaptats per la inscripció dels equips aniran destinats als nens cambodjans.

«Ens uneix l’amistat amb l’organització Infants del Món i vam decidir crear un torneig solidari per al nens de Cambodja i comprar-les bicicletes perquè puguin anar a l’escola. L’Inter va ser el primer club en apuntar-s’hi», assegurava Jordi Pujol, team manager del nostre club i també director de 13 Gol, que organitza el torneig.

A banda de l’Inter, la competició compta amb altres tres clubs andorrans i l’Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, dirigida pel nostre davanter Santi Triguero.

Jordi Pujol amb el president d’Infants del Món, Franz Armengol