Publicado el

Vet aquí que una vegada…

Sembla el començament d’una história, un conte o una rondalla. Doncs sí, almenys per il·lusió, els nostres nens segur que seran líders. L’Escola de l’Inter d’Escaldes ha començat una nova temporada.

Cares plenes de somriures, moltes ànsies per compartir una estona al voltant d’una pilota, retrobades amb els amics. Tot plegat era la característica de la primera jornada d’entrenament del nostre futbol base de la temporada 2019-20.

La sessió d’entrenament de la gran majoria de les categories de la nostra Escola s’ha dut a terme al camp del Prat del Roure de la nostra parròquia. Una de les grans novetats ha estat el gran nombre de jugadores del nostre equip Femení.

Les nenes han compartit la seva sessió amb l’equip Prebenjamí

L’única categoria fora del Prat del Roure ha estat l’equip Cadet, que s’ha entrenat al Centre d’Entrenament de la FAF amb moltes cares noves, ja que molts jugadors pujaven des de la categoria Infantil.

Comença un nou curs, amb moltes ganes i il·lusió. Tots junts, SEREM MÉS!

El nombre de jugadors del Cadet ha crescut amb la pujada de jugadors provinents de l’Infantil