Publicado el

Donant la campanada

Somriures per doquier a l’estrena de l’Inter B (foto: Anabel Caetano)

La primera alegria de la temporada. Així ha viscut el nostre equip filial la seva estrena a la Lliga de Segona Divisió 2019-20, arran del gran esforç davant un rival tradicional per aconseguir una victòria amb molt bon gust de boca.

El triomf per 2-1 contra la UE Santa Coloma B és un bon premi al compromís dels jugadors i cos tècnic de l’Inter B que, amb una plantilla molt reduïda, continuen lluitant per al seu progrés i per continuar créixent com a club.

El nostre equip, amb algunes cares del primer equip com Josep Maria Cabanes i Javi Moreno, ha fet un partit intel·ligent davant un oponent fort de la categoria, amb una estratègia sòlida a la defensa i buscant la potència i rapidesa en atac. Josep Maria Cabanes, de penal, i Nicola Lorenzo han marcat els gols del primer triomf de la temporada.

Els dirigits per Josep Manel Ayala i Xavi Andorrà jugaran la jornada vinent contra un altre equip filial, el CE Carroi B, dissabte a les 20:30 hores al Centre d’Entrenament de la FAF.

Malgrat la seva joventut, Marc Cabanes és un dels jugadors amb més experiència (foto: Anabel Caetano)