Publicado el

Trobada vermella

Molt inusual. Aquesta sensació ha quedat després del segon partit de l’Inter d’Escaldes a la Lliga de Primera Divisió 2019-20. Amb tres expulsats en vint minuts, l’empat final sembla -fins i tot- un resultat heroic.

Sense gols ha acabat el partit davant la UE Sant Julià, en un enfrontament molt favorable per a l’Inter quan hi havia onze jugadors a cada equip. A la primera part i bona part de la segona, el nostre equip ha estat molt clar per crear ocasions d’atac amb èmfasi a les entrades pels costats, gràcies a la disposició 3-5-2 inicial.

El mal de cap ha començat arran de l’expulsió de Cristian Martínez al minut 67, per doble groga -la primera amonestació, molt discutible-. Dos minuts després ha arribat la targeta vermella a Emili García per protestar. I al minut 88, Ilde Lima ha vist la vermella també per protestar.

Ilde Lima cau arran la marcació del defensa rival, Víctor Hugo. No s’ha xiulat cap penal.

Tot i la mancança de jugadors al terreny de joc, l’Inter ha conservat la possessió de pilota i -oh, sorpresa- continuava generant perill davant la porteria rival. De fet, el nostre equip ha tingut un bon nombre de córners a favor i un parell de faltes al voltant de l’àrea rival han quedat sense xiulet. Una de les poques ocasions de l’oponent de contraatac ha estat aturada de manera brillant per Josep Antoni Gomes.

L’Inter manté la imbatibilitat i, a partir d’aquesta jornada, és l’únic equip que no ha rebut gols en contra. Que la propera jornada, diumenge vinent contra l’FC Ordino, estigui més tenyida de blau i negre que de vermell…

Rodrigo Vergara cau a causa del cap de peu del defensa rival, Vaamonde. El colombià ha rebut targeta groga per simulació.