Publicado el

El progrés comença ara

Ha arribat el dia de la reestrena de l’equip Femení de l’Inter d’Escaldes, ara a una divisió superior que la darrera temporada. Les nostres noies comencen un camí ple d’aprenentatge amb la nostra Escola.

L’Inter, campió de la Divisió 1B a la lliga Primavera 2018-19, s’ha estrenat a la Divisió 1A de la categoria Benjamí-Aleví del futbol femení de base contra l’FC Santa Coloma, el campió vigent de la divisió.

L’estrena ha estat molt dura davant un rival amb bon treball tàctic si es compara amb l’Inter que compta amb moltes cares noves, gràcies a un bon procés de captació durant l’estiu i al ràpid desenvolupament del nostre equip de dones, de només un any de vida.

El més important és que al nostre equip hi ha potencial per aprendre nous conceptes. Segur que el Femení de l’Inter aviat demostrarà tot el seu creixement. Som-hi nenes! Amb vosaltres, SEREM MÉS!

Laura Martínez ha destacat pel seu fort xut i per la seva marcació a la defensa

PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA:

CATEGORIA RESULTAT RIVAL
Prebenjamí (descansa)
Benjamí A 12-2 FC Santa Coloma A
Benjamí B 5-3 UE Santa Coloma B
Benjamí C (dg, 9:00) UE Santa Coloma C
Aleví A 7-2 UE Engordany A
Aleví B 10-4 SAE Sant Julià A
Aleví C (descansa)
Infantil 3-0 Atlètic Escaldes
Cadet 3-1 UE Santa Coloma
Femení 1-7 FC Santa Coloma A

 

Hugo Queirós ha col·laborat a la remuntada de l’Aleví A que perdia 0-2 contra la UE Engordany A