Publicado el

Una altra lliçó

L’equip filial de l’Inter d’Escaldes és un equip d’aprenentatge. A vegades les lliçons són dures tal com l’última jornada a la Segona Divisió, ja que el nostre equip ha obtingut una derrota contra el penúltim de la classificació.

La caiguda contra el Ranger’s per 2-1 ha d’assumir-se amb humilitat. L’Inter B no ha tingut un gran dia, tot i tenir la possesió de la pilota. Una tènue reacció a la segona part (que, de fet, ha permès escurçar diferències) no ha estat suficient per capgirar la situació.

La notícia positiva de la jornada ha estat l’estrena de Josep Maria Valera, de només 15 anys, a la porteria de l’Inter B, a causa de la sanció del titular, Marc Navarro. El porter del nostre Cadet ha aprobat la seva primera presentació en un equip sènior.

L’Inter B és cinquè de la classificació a la Segona Divisió, amb 10 punts. La jornada vinent, el nostre equip s’enfronta a l’FS La Massana, líder de la competició.

Josep Maria Valera, amb 15 anys, s’ha estrenat a una categoria sènior