Publicado el

Emoció sota sostre


Les categories de futbol base de l’Inter d’Escaldes viuen una nova etapa dins de la temporada 2019-20: les lligues hivernals de futbol sala. Un dels nostres equips de la categoria Infantil ha posat en marxa la primera jornada.

L’Infantil A ha jugat el primer partit de la temporada de futbol sala al Pavelló del Prat Gran de la nostra parròquia. En un partit ple d’intensitat, sobretot als minuts finals, l’Inter ha aconseguit un empat a sis gols contra l’FC Encamp A. L’altre equip de la categoria, l’Infantil B, descansa durant la primera jornada.

A més dels equips Infantils, el nostre club competeix al futbol sala amb un equip Prebenjamí, tres equips Benjamins, tres Alevins i dos Cadets. Aquesta temporada, a sobre, s’estrena l’equip Femení.

La primera jornada es duu a terme entre dissabte 14 i diumenge 15 de desembre. La competició s’atura fins al 4 de gener de 2020, quan tots els equips de l’Inter juguin la segona jornada de les lligues de futbol sala.

Una de les importants aturades del porter Álex Carrera