Publicado el

Tancament a punt

Un empat contra l’actual hexacampió de la Primera Divisió, amb un jugador menys, mai no pot ser vist com a negatiu. El punt permet que l’Inter d’Escaldes continuï amb grans aspiracions de cara a l’any vinent.

La millor versió del nostre equip contra l’FC Santa Coloma ha estat a la primera part, amb una bona circulació de la pilota i amb una intensitat molt alta. Cada pilota que arribava a prop de la porteria rival era amb perill. El gol de Cristian Martínez al minut 31 justificava la superioritat de l’Inter.

A la represa, l’oponent ha reaccionat amb més control del joc i profunditat en atac. Malauradament l’Inter ha patit l’expulsió d’Emili García al minut 76 i, amb deu jugadors, ha funcionat correctament la tasca de defensar l’empat.

Moment del xut de Cristian Martínez abans del gol

L’Inter tanca l’any 2019 al tercer lloc de la classificació amb 25 punts, només un punt per sota els dos capdavanters, l’UE Engordany i l’FC Santa Coloma. A la mateixa alçada de la temporada anterior, el nostre equip també arribava a l’aturada de cap d’any a la tercera posició i va acabar lluitant fins l’última jornada del play-off.

NOVA MARCA PER AL NOSTRE ‘MÍSTER’

Adolfo Baines ha tingut una destacada setmana encapçalant el cos tècnic de l’Inter d’Escaldes. A més de ser el Millor Entrenador de la Lliga Andorrana 2019, el nostre ‘míster’ ha assolit la xifra de 40 partits dirigint el nostre equip.

«La xifra indica que el projecte esportiu continua creixent i que els objectius continuen sent els mateixos que a l’inici de la temporada. Estic molt content de pertànyer a aquesta entitat i continuaré lluitant per portar-la al lloc que em van demanar», assegurava al final del partit.

Sota les ordres d’Adolfo Baines, l’Inter aconsegueix el seu cinquè partit consecutiu davant l’FC Santa Coloma sense derrotes.