Publicado el

Escalfant més que motors

L’Inter d’Escaldes continua de manera positiva la seva preparació abans de reanudar la Lliga Nacional 2019-20. El nostre equip ha superat l’equip filial de l’FC Andorra durant una nit molt freda.

La victòria de l’Inter per 3-0 s’ha segellat amb gols de Jordi Betriu, Juli Sànchez i Óscar Reyes, en un partit amistós disputat a l’estadi Prada de Moles d’Encamp.

El fred imperant feia per moments difícil el joc sobre un dels millors camps del país, amb la gespa molt gelada i relliscant. No obstant això, l’Inter ha pogut mantenir la bona dinàmica que demostra fins ara.

És la segona victòria de l’Inter durant aquesta pausa d’hivern, ja que dissabte el nostre equip va imposar-se a la UE Sant Julià. La reanudació de la Lliga serà el 2 de febrer contra la UE Santa Coloma, però el primer partit oficial d’aquest 2020 serà el de quarts de final de la Copa Constitució el 26 de gener davant el guanyador de la clau entre la UE Engordany i l’FC Encamp.

Moment del gol d’Óscar Reyes, que ha marcat després d’una molt bona participació ofensiva.