Publicado el

Frec a frec

Sovint els partits de la nostra Escola aporten molta emoció i espectacle. Un gran exemple d’aquesta virtut va ser el partit del Benjamí A, un dels nostres equips amb opcions d’assolir la màxima alegria a la temporada de futbol sala.

El nostre Benjamí A va imposar-se a l’FS La Massana A, un dels rivals directes al lideratge de la Divisió 1A de la categoria. El partit va ser molt intens, sobretot perquè l’habitual bon joc dels nostres nens va trobar l’oposició d’un rival molt ordenat i amb decisió ofensiva. L’Inter va obtenir la victòria final gràcies a un gol quan faltaven tres minuts per al final.

El Benjamí A és un dels capdavanters de la seva competició, igualat amb 10 punts amb la UE Santa Coloma A i amb millor diferència de gol que l’Inter. Tot es decideix a l’última jornada, ja que el partit entre els líders va acabar en empat a cinc gols durant la primera jornada.

LES NENES I ELS MÉS PETITS, MOLT A PROP

L’Inter té nous guardons a tocar a la temporada d’hivern de futbol sala, gràcies al rendiment dels seus equips Femení i Prebenjamí. Les nostres nenes han prolongat la seva imbatibilitat a la Divisió 1B de la categoria Benjamí-Aleví, amb una victòria contra l’FC Santa Coloma B. Per la seva banda, els nens més petits de la nostra Escola també han mantingut l’invicte amb un triomf sobre la UE Santa Coloma B.

Tant el Femení com el Prebenjamí són líders a les seves respectives lligues i amb un empat a l’última jornada hi aconseguiran el títol. Tots els resultats de la nostra Escola estan publicats al nostre compte de Twitter.

El Femení, a prop d’assolir un nou títol gràcies a la victòria davant l’FC Santa Coloma B (foto: Luis Pinto)