Publicado el

Amb molt seny, pit i collons

La centrada de Bruninho ha tocat en un rival. Gol de l’Inter.

Una altra victòria suma l’Inter d’Escaldes, que continua al capdavant de la Primera Divisió. El triomf davant la UE Sant Julià s’ha aconseguit amb coratge i molt ordre defensiu.

Victòria per la mínima per al nostre equip, gràcies a un gol en pròpia porta al minut 11 després d’una bona jugada de Bruninho que jugava el seu 40è partit amb la nostra samarreta. Fins aquí, tot sembla correcte. No obstant això, aquesta nova victòria a la Lliga no ha estat res de fàcil.

L’Inter ha aprofitat de molt bona manera administrar el gol matiner. El bon treball del bloc defensiu, encapçalats per un esplèndid Josep Antoni Gomes, ha permès mantenir la porteria a zero un cop més. El nostre porter ha fet dues aturades que podrien estar al resum de les millors de l’any, mentre que la línia de quatre defenses (hi tornava Ilde Lima després d’una jornada de suspensió) refusava molt bona part de les accions ofensives del rival.

Bona presentació d’Ilde Lima al seu 30è partit amb l’Inter

Els dirigits per Adolfo Baines han trobat més espais ofensius a la represa, sobretot al contraatac. Les oportunitats de Genís Soldevila i Cristian Martínez a l’un contra un generaven molta expectativa per augmentar l’avantatge. Jordi Roca ha acabat el partit com a extrem esquerre i Eugenio ‘Papu’ Peralta col·laborava amb la lluita a prop de l’àrea rival als minuts finals. Al cap i a la fi, tot l’equip ha estat a l’alçada d’un partit força intens.

L’Inter ha aconseguit un triomf molt important, sobretot pel valor del rival: la UE Sant Julià acumulava cinc victòries consecutives i sis partits sense derrotes. De fet, l’última desfeta dels lauredians va ser contra l’Inter a la segona volta. El nostre equip aconsegueix frenar un sempitern candidat al títol i que portava un 2020 perfecte. L’Inter tancarà la fase regular imbatut davant l’equip verd.

El nostre equip continua al capdavant de la classificació amb 37 punts, quatre per sobre l’FC Santa Coloma, el segon classificat, i vuit per sobre la UE Sant Julià. La porteria de l’Inter, la menys batuda de la competició, ha completat el seu desè partit sense encaixar gols.

La cara de Genís Soldevila és un bon exemple del partit amb molta fricció