Publicado el

Crit d’alerta

Sí que és veritat que l’Inter d’Escaldes continua líder de la Lliga Nacional i que manté la primera opció per assolir els seus objectius de la temporada. No obstant això, la derrota a la penúltima jornada de la fase regular confirma que res serà fàcil fins al final.

Segona desfeta de la temporada per a l’Inter, en aquest cas davant la UE Santa Coloma per 1-3. El rival ha estat superior gràcies al seu tradicional estil aguerrit i amb ordre, sobretot defensiu. Per la seva banda, el nostre equip no ha viscut un dels seus millors dies i ha estat lluny del nivell exhibit contra l’FC Santa Coloma diumenge passat.

Amb sis canvis a l’alineació respecte de l’últim partit, el nostre equip ha mantingut la formació 3-5-2 amb la intenció de generar perill per les bandes, amb Rui Beja i Andrés Bríñez com a carrilers. Amb els gols en contra, l’Inter ha començat a fer un esforç més gran per intentar escurçar diferències. El gol de Cristian Martínez al minut 73 albirava una remuntada però no ha estat suficient.

Inter, més enllà de la resta de resultats, tancarà la jornada com a líder de la competició amb 44 punts. Diumenge a les 19h30, el nostre equip per primer cop jugarà a l’Estadi Nacional, casa de la selecció andorrana, davant la UE Engordany al tancament de la fase regular.

Sergio Moreno al seu dia històric

SERGIO MORENO, A LA HISTÒRIA

Mereixia un altre resultat, sí. Però Sergio Moreno sempre recordarà aquest partit contra la UE Santa Coloma: ha estat el seu 70è partit amb la nostra samarreta i és el jugador amb més partits a la història de l’Inter d’Escaldes des que el club es va refundar el 2015.

Malauradament la jornada no ha estat bona per al nostre equip. Sergio Moreno ha estat substituït al minut 57 i ha cedit el braçalet de capità a Ilde Lima. El ‘Capità Andorra’ per primer cop ha portat el braçalet del nostre club en 34 partits.

Ilde Lima, de capità de la selecció andorrana fins a capità de l’Inter