Publicado el

A la final

L’Inter d’Escaldes continua fent créixer la seva història. Encara amb les pulsacions molt altes després d’obtenir el títol de Lliga, ara el nostre equip classifica a la final de la Copa Constitució, igualant el seu millor registre històric a la competició.

La victòria per 2-1 confirma les ganes de l’Inter per lluitar tot el que estigui endavant. El nostre equip ha avançat els deures a la primera part, gràcies al control del joc i a les jugades en atac amb profunditat. A la represa l’Inter ha patit la reacció del rival que mai ha deixat de combatre, però el nostre equip -que ha acabat el partit amb molts jugadors que no han estat titulars durant bona part de la temporada- ha demostrat orgull i esperit de competitivitat fins al xiulet final.

El gol de Ricardo Oliveira ha obert la llauna. Segon gol del ‘Samurái’ amb la samarreta de l’Inter.

És el segon cop a la història que l’Inter d’Escaldes accedeix a la final de la Copa Constitució. A la primera vegada, l’any 2003, el nostre equip va caure contra l’FC Lusitans per 2-0 al partit decisiu.

La final de la Copa Constitució serà contra l’FC Santa Coloma, el mateix rival amb el qual es va viure el frec a frec pel títol de Lliga. La definició de la Copa està programada per al dimecres 29, amb un camp i horari per confirmar.

HISTÒRICS CAPITÀ I GOLEJADOR, I LES MANS D’ANDORRA

Josep Maria Cabanes, capità davant la UE Sant Julià, és el quart jugador amb més partits amb el primer equip de l’Inter

La semifinal contra la UE Sant Julià serà recordada pel mèrit d’alguns noms particulars de l’Inter. Genís Soldevila esdevé el golejador històric del nostre club des de la refundació el 2015. El ‘Pistoler’, autor d’un gol, ha completat 29 anotacions i ha superat Gallo que en registrava 28.

Per la seva banda, Josep Maria Cabanes ha viscut una gran estrena a la temporada amb el primer equip: ha estat titular i ha portat el braçalet de capità durant tot el partit, fent una descatada presentació. Cabanes, a més, ha completat el seu 60è partit amb l’Inter.

Menció també per a Josep Antoni Gomes, que ha aturat un penal al minut 84, mantenint el marcador amb el 2-1 definitiu. El porter internacional per Andorra ha fet aturades cabdals per conservar la victòria i la classificació a la final de la Copa.

Josep Antoni Gomes atura el penal