Publicado el

Històric doblet!

L’Inter guanya la seva primera Copa Constitució (foto: Xavi Miró / FAF)

L’Inter d’Escaldes campió! Sí: un altre cop campió! El nostre equip tanca una meravellosa temporada, la millor de tota la història del club, amb l’obtenció de la Copa Constitució 2020 que s’afegeix al títol de Lliga de la darrera setmana. L’Inter, ara, cap a la Champions League.

Segon títol en només sis dies. Sembla increïble, però és una realitat: l’Inter aixeca un segon trofeu en un curt termini, en aquest cas la Copa Constitució 2020. La victòria contra l’FC Santa Coloma per 2-0 confirma el nostre equip com el millor de la temporada 2019-20 al futbol andorrà.

«Tota la plantilla ha treballat de valent tota la temporada. Això és una alegria molt gran perquè demostra la categoria d’aquest equip i la grandesa d’aquest club. Tinc la sort de treballar per un club que té les seves idees molt clares», declarava Adolfo Baines un cop acabat el partit a FAF TV Live.

Doblet de l’Inter. Inèdit. Història pura (foto: Facu Santana / BonDia)

TREBALLANT FINS A L’ÚLTIM MINUT

No és una dita per posar un subtítol, si no és el reflex de la gran final davant l’FC Santa Coloma, campió d’aquesta competició en 10 oportunitats. Després d’una primera part molt igualada i lluitada, la represa ha estat molt favorable a l’Inter gràcies al control de la pilota que ha permès més profunditat a l’atac.

El gol de Bruninho ha obert el camí del títol (foto: Facu Santana / BonDia)

El bon treball de l’Inter ha donat fruits davant la porteria rival des del minut 70, amb un xut fort de l’incombustible Bruninho. El nostre equip no s’ha aturat al moment de buscar oportunitats en atac i, per aquesta raó, la cirereta del pastís ha arribat gràcies a Genís Soldevila amb un xut llunyà de 45 metres al quart minut de temps afegit. Partit especial per al ‘Pistoler’, avui golejador històric de l’Inter amb 30 gols, que abans del partit havia rebut el guardó al ‘pitxitxi’ de Lliga (16 gols) i a més ha estat condecorat com el millor jugador de la final.

Genís Soldevila rep, per segona temporada consecutiva, el premi al màxim golejador de la temporada (foto: Xavi Miró / FAF)

És el vuitè partit consecutiu sense derrotes davant l’FC Santa Coloma. La victòria a la final és la gran cloenda de la temporada 2019-20 i, a més, un al·licient per al debut del club a les competicions europees; en aquest cas, la Champions League: dissabte 8 d’agost, contra l’FC Drita de Kosovo, a la semifinal de la ronda preliminar.

Tanquem la millor temporada de la nostra història amb el suport de tots vosaltres. SEREM MÉS!