Publicado el

Més que futbol

L’Inter d’Escaldes s’omple d’orgull per haver participat en la campanya More Than Football, impulsada per la Cadena Europea per al Desenvolupament del Futbol (EFDN, la seva sigla en anglès). El nostre equip mantindrà accions per promoure la participació social a través del nostre esport.

L’Inter ha estat l’únic equip andorrà en participar-hi activament durant el termini de la campanya, des del 15 de setembre fins a l’11 d’octubre, amb accions com la menció d’aquesta iniciativa en el donatiu del nostre club i Gol Solidari a AUTEA, i l’exhibició del cartell que ens va enviar l’EFDN per publicitar la iniciativa.

D’aquesta manera, el nostre club s’afegeix al mateix camí que uns quants equips europeus com Chelsea, Juventus, Ajax, Legia Varsòvia i la Barça Foundation, entre d’altres.

Per mantenir l’esperit d’aquesta campanya, l’Inter mantindrà l’ús del hashtag #MoreThanFootball en altres accions per promoure els valors que ens caracteritzen com a club.