Publicado el

Torna la competició per a l’Escola!

El nostre Cadet, durant la primera jornada del la Lliga 2019-20

Ha arribat el dia que l’Escola de l’Inter d’Escaldes pot tornar a les competicions nacionals! Almenys, part del nostre futbol base.

El 6 de març serà l’inici de les competicions per a les categories Infantil, Cadet i Juvenil. La Federació Andorrana de Futbol ha notificat els clubs de l’aprovació del protocol sanitari, per part del Ministeri de Salut del Govern d’Andorra, per dur a terme les lligues nacionals.

CALENDARI DE PARTITS DE LA NOSTRA ESCOLA

La principal mesura és que el resultat negatiu de cada jugador depèn del cribratge que es fan als col·legis per detectar els casos de Covid-19, els quals han de ser declarats en el Portal del Federat de cada jugador.

D’aquesta manera, la nostra Escola reprèn l’activitat de competicions que oficialment van aturar-se el maig del 2020 arran de la pandèmia.

Per la seva banda, les categories Prebenjamí, Benjamí i Aleví, juntament amb el nostre equip Femení, continuen amb els seus entrenaments a l’espera de la represa de les seves competicions.

L’Infantil durant un dels seus entrenaments en dies de pandèmia