Publicado el

Una gran represa

371 dies van passar després de l’últim partit oficial de l’Escola de l’Inter Club d’Escaldes. El Cadet ha estat l’encarregat de reprendre l’activitat oficial del nostre futbol base, i ho ha fet de gran manera.

Una victòria per 6-2 davant la UE Engordany fa que l’Inter comenci amb èxit la Lliga Nacional de la categoria. Un partit que el nostre equip ha demostrat calma per capgirar moments adversos i endur-se el triomf.

ÀLBUM DE FOTOS DE L’ESTRENA DEL CADET A LA LLIGA NACIONAL

Un altre equip que ha reprès la competició és el Juvenil, categoria que ha tornat a la nostra Escola després d’un any d’absència. El nostre equip ha fet un partit molt digne i disputat contra la UE Santa Coloma B, i només s’ha decidit amb un penal en contra al minut 96.

Per la seva banda, l’Infantil ha tingut jornada de descans al començament del grup A de la Lliga Nacional de la seva categoria, i ha aprofitat de jugar un amistós contra l’ENFAF B. Malgrat el resultat final, derrota per 2-6, l’equip ha demostrat actitud i esperit de competitivitat davant un rival amb més ritme de competència.

L’Infantil, a punt per començar els partits oficials