Publicado el

I ara, cap al play-off

L’Inter d’Escaldes fa els deures per concloure la fase regular de la Lliga 20-21. El nostre equip tanca l’última jornada amb un empat sense gols davant la UE Engordany i certifica el lideratge de la classificació abans de la fase decisiva.

El nostre equip, després d’una primera part amb tímida superioritat, ha estat a prop de guanyar gràcies a ocasions de gol com la de Jordi Roca al minut 50, que ha anat al travesser. Però també el rival, que es jugava l’accés al play-off, ha crescut després de l’expulsió d’Ilde Lima per doble groga i ha generat oportunitats clares que Josep Antoni Gomes ha refusat. D’aquesta manera, l’Inter tanca l’onzè partit sense encaixar gols de la temporada i a més continua imbatut a l’Estadi Nacional en nou partits. Malauradament el partit ha acabat amb una picabaralla entre els dos equips.

L’Inter acaba la fase regular amb 26 punts, dos per sobre l’FC Santa Coloma i la UE Sant Julià, i tres per sobre l’últim classificat al play-off pel títol, l’Atlètic Escaldes. Abans de la fase decisiva de la Lliga, el nostre equip tindrà un altre repte: les semifinals de la Copa Constitució, davant la UE Sant Julià, dimecres a les 20:30 hores al CE de La Massana.