Publicado el

Perdre també és guanyar

Avui volem destacar quelcom que potser ningú ho fa: la jornada de la nostra Escola ha estat plena de derrotes. Sí, tal qual: set partits, set derrotes. I és per aquesta raó que volem destacar una jornada així, perquè n’és una gran oportunitat per millorar i créixer.

Si l’Inter Club d’Escaldes fos un club únicament resultadista, probablement una informació així seria omesa o amagada. No és la visió de la nostra Escola, que pretén educar els jugadors més enllà d’un bon marcador final. Sí que és important millorar els resultats, ja que al cap i a la fi forma part del futbol i a tothom li agrada competir.

Enhorabona als guanyadors, clar que sí, i de ben segur els nostres jugadors trauran la millor lliçó dels últims partits. El més important, dins de la nostra visió formativa, és saber administrar la derrota com un element de superació i aprenentatge. Només així la tasca de l’Escola de l’Inter d’Escaldes estarà feta. No oblidem mai el nostre lema: SEREM MÉS.

Derrota del Benjamí B (2-3 vs. Atlètic Escaldes) al Prat del Roure