Publicado el

Trepitjant segur

L’Inter d’Escaldes continua la seva pretemporada amb bones sensacions, després d’obtenir una nova victòria en un partit amistós. El nostre equip va imposar-se dijous al CE Artesa de Segre, per 2-1.

Ahmed Belhadji i Gerard Artigas van marcar els gols d’un Inter que va començar el partit amb més volum ofensiu. L’equip local, però, va reaccionar amb moltes ganes (de fet, el partit va ser promocionat a Artesa de Segre com «el primer partit FIFA» de la seva història), no obstant això el nostre equip va resistir l’avantatge.

El pròxim amistós de l’Inter serà contra el CF Linyola, diumenge a les 11 hores al Centre d’Entrenament de la FAF. Dimecres, el nostre equip juga l’últim amistós de pretemporada contra el CF Balaguer al Camp Municipal d’Esports, tot això abans de l’estrena oficial a les competicions domèstiques oficials, diumenge 12 contra la UE Sant Julià a la Supercopa d’Andorra.

Blai Despretz va ser un dels juvenils que es van estrenar amb el primer equip contra el CE Artesa de Segre. Els altres jugadors de la nostra Escola que van jugar-hi són Allande Puga i Sergi Adellach.