Publicado el

Reprenem i cap al cim

L’Inter d’Escaldes manté el lideratge de la Lliga Nacional 2021-22, després d’una setmana sense competicions a causa de l’aturada de seleccions. El nostre equip ha aconseguit una contundent victòria davant la UE Engordany.

El 3-0 a favor en el derbi parroquial és un bon reflex de la tranquil·litat que ha tingut el nostre equip per buscar els espais de cara a la porteria rival i generar ocasions de risc, el segell de l’Inter de Fede Bessone. Més enllà de les situacions pròpies del partit, l’Inter ha mantingut la calma per confirmar la seva superioritat al partit. Tant és així que dos gols han estat marcats a l’afegitó.

Gerard Artigas ha aconseguit la seva primera diana a la Lliga Nacional al minut 14. Jordi Betriu, de penal, i una falta directa de Joel Paredes han pujat al marcador després del minut 90. La porteria de l’Inter continua sense rebre gols.

L’Inter d’Escaldes continua al cap de la classificació amb 10 punts, després de quatre jornades de lliga. El pròxim partit, el nostre equip s’enfronta al CE Carroi.

Víctor Casadesús ha jugat els últims minuts del partit

AMB ILDE I IVÁN, SEREM MÉS

La companyonia és un valor que ens agrada posar en pràctica sempre. A hores d’ara, dos dels nostres companys necessiten el nostre suport i així volem que hi sàpiguen.

És el cas d’Ilde Lima i Iván de Nova, tots dos amb greus lesions als isquiotibials que requereixen un llarg procés de recuperació. El nostre equip ha volgut fer-ne costat ensenyant les seves samarretes abans de l’inici del partit.