Publicado el

Castanyada rosa

L’Inter d’Escaldes es manté al capdavant de la classificació. Una notícia molt important, després de l’enfrontament davant un etern candidat a la lluita del títol: l’FC Santa Coloma, amb el qual s’ha empatat a un gol.

El nostre equip ha viscut situacions desconegudes encara durant la Lliga. Per exemple, no tenir gaire la possessió de la pilota a la primera part. L’Inter ha retrocedit uns metres amb la intenció de refer-se des de l’ordre. Una altra situació ha estat el gol en contra que empatava el partit: es talla una ratxa de 482 minuts de porteria a zero, registre compartit entre Josep Antoni Gomes i Jesús Coca.

Cinquè gol de Joel Paredes a la Lliga

No obstant això, l’Inter marxa amb bones sensacions: el matiner gol de Joel Paredes demostra que el davanter està encès -és el seu cinquè gol a la competició- i que l’inter ha sortit endollat al camp. A més, la segona part ha vist un Inter molt més en ofensiva, amb la pressió alta i generant perill a l’àrea rival.

L’Inter suma 14 punts i continua a la primera posició de la Lliga, i a més estén una ratxa sense derrotes davant l’FC Santa Coloma per 14 partits. El pròxim diumenge, contra la UE Sant Julià, el nostre equip tanca la primera volta de la competició.

Una nova samarreta commemorativa ha lluit l’Inter

UNA CAUSA MOLT ESPECIAL

Seny, pit i Inter. Aquesta era la consigna durant els dies previs al partit contra l’FC Santa Coloma. Jugar el 31 d’octubre ens ha permès cloure el mes de prevenció contra el Càncer de Mama amb aquesta iniciativa per conscienciar la lluita contra aquesta malaltia.

Les samarretes de tota la plantilla seran subhastades pel nostre partner Gol Solidari, i els diners recaptats seran destinats a Assandca.