Publicado el

Sí que també hem guanyat

«I si tots animem, guanyarem», és la lletra d’una popular cançó de les grades d’animació al futbol. A vegades, no cal cantar-la per realment demostrar que, quan s’anima a l’equip, sumem una victòria molt important.

El Prat del Roure de la nostra parròquia ha estat l’escenari de dos partits de la nostra Escola, el del Benjamí i el del Prebenjamí. Els nostres jugadors han notat el suport de les seves famílies i dels seus amics que, des del voltant del camp, animaven els petits més enllà del resultat.

En el cas del Prebenjamí, ha clos la seva participació en la Lliga Tardor a la tercera posició, demostrant que dia rere dia és possible continuar amb l’aprenentatge. Ara el Prebenjamí jugarà partits oficials extres per completar les dades abans de la temporada d’hivern de futbol sala.

El Cadet tanca amb molt bones sensacions la primera volta de la Lliga Nacional de la seva categoria